Finans Kulüp Başkandan

Değerli Finans Profesyoneli,

Finans Dünyası Profesyonellerinin ülkemizdeki en köklü ve saygın platformuna hoş geldin!

Türkiye Finans Yöneticileri Vakfı, kısa ismiyle "Finans Kulüp" Finans Profesyonellerinin 30 yılı aşan süredir faaliyette bulunan yegane sivil toplum kuruluşudur.

Bugüne kadar üyeleri arasından bakan, merkez bankası başkanı, hazine müsteşarı, borsa başkanı, banka ve kurum genel müdürü, yönetim kurulu üyesi unvanlarına sahip birçok üst düzey yönetici çıkarmıştır.

Kulübümüz kuruluş prensiplerine bağlı kalarak 2018 yılında yeni bir faza geçmiştir. Bu yeni dönemde günümüz ihtiyaçlarına cevap verebilecek, alanında en etkin sivil toplum kuruluşu olmak amacına hizmet edecek şekilde yeni bir strateji, yüksek hedefler ve bu hedefleri gerçekleyecek detaylı bir planlama ve aksiyon seti oluşturulmuştur. Şahsım ve yönetim kurulumuz da belirlenen hedefleri gerçekleştirmek için gerekli azim ve beceriye sahiptir.

Finans Profesyonelleri ülkemizin en seçkin meslek grubudur. Sıkı bir eğitim, katı etik kurallar, yüksek disiplin ve sorumluluklar bizi biz yapar. İnsanlar ve kurumlar değerlerinden ve canlarından sonra en önem verdikleri şey olan birikimlerini bizlere emanet eder. Tüm bunlara karşın bugüne kadar mesleki imtiyazlarımızın avukat, eczacı, mimar vb. diğer meslek grupları gibi tesis edilmediğini sizler de benim gibi çok iyi biliyorsunuz. Keza yine kendi meslek kuruluşlarımız olan banka, sigorta ve diğer finansal kurumlarımızda diğer meslek gruplarına yapmış olduğumuz indirim ve kampanyaları kendi meslek grubumuza yapmayı ihmal ettiğimiz gibi. Finans Kulüp, günlük siyasete ve üyelerin çalıştığı kurumların içişlerine karışmaktan özenle uzak durarak Finans Profesyonellerinin haklarını ve saygınlığını yasalar, kurumlar ve toplum nezdinde geliştirmeyi artık gündemine almıştır.

Finans Profesyonellerinin sosyal ve kültürel gelişimi de diğer bir odak konumuzdur. Yoğun ve özverili mesai saatlerinden sonra, yaşam sanatını tamamlayan birbirimizi daha iyi tanımamızı sağlayacak faaliyetler Finans Kulüp çatısı altında hayat bulacaktır. Bunun için öncelikle aramızdan sanat, spor, müzik, sağlık vb. konularında hobi edinmiş çalışma arkadaşlarımızı, Finans Kulüp şemsiyesi altında kendi kulüplerini kurmaya çağırıyoruz. Herkesin kendi nedeni ile bir parçası olduğu organik gelişen bir çatı organizasyonu oluşturuyoruz. Hiç kulüp kurmadıysanız da merak etmeyin, gerekli desteği Finans Kulüp verecektir. Siz, yeter ki hobinizi söyleyin.

Genişleme stratejimiz çerçevesinde ülkemizin çeşitli şehirlerinde ve dünyanın önemli finans merkezlerinde temsilcilikler vereceğiz. Bu temsilcilikler için adaylığınızı bize bildirin ve daha oluşum aşamasında bu önemli pozisyonun sahibi olma şansını yakalayın. Böylece, merkezin yürüttüğü faaliyetleri temsilcilik bölgenizde gerçekleştirebilecek, şehrinizin ve sivil toplum dünyasının ileri gelenlerinden olacak ve kariyerinize, sosyal yaşantınıza yepyeni bir boyut kazandırmış olacaksınız.

Yakın geleceğin Finans Profesyonelleri olacak üniversite öğrencileri de "Genç Finans Kulüp" çatısı altında yerlerini almaktalar. Sıkı bir çalışma içindeler ve finans dünyasının yeni yıldızları olmak için birçok alanda kapsamlı bir hazırlık yapmaktalar.

Değerli Meslektaşım,

Çalıştığımız saygın kurumlarımız ile ilişkilerimiz doğal olarak çalıştığımız süreyle sınırlıdır. Ancak 'Finans Profesyoneli' olma ayrıcalığımız ve itibarımız Finans Kulüp çatısı altında bir ömür boyu bizimle olacaktır. Kazandıracağımız imkanlar kurumlarımızla ilişkilerimiz kesildiğinde de devam edecektir. Bu çatı geçmişte saygın kurumlarımıza ve sektöre hizmet etmiş büyüklerimize gurur, mesleğe yeni başlayanlara ise güven vererek bu seçkin aileyi daha da kenetleyecektir.

Siz de Finans Kulüp çatısı altında saygın yerinizi gecikmeden alın!

Sevgi ve Saygılarımla