Finans Kulüp

Finans Kulüp Haberler

Finans Kulüp, bu yıl eylül ayının 3. haftasını “Türkiye Finans Haftası” olarak ilan ederken sektör çalışanlarını çatısı altında birleşmeye davet ediyor.
Türkiye Finans Yöneticileri Vakfı ya da hepimizin bildiği adıyla Finans Kulüp, yolu finanstan geçen her finans profesyonelinin buluşma noktası olmaya hazırlanıyor. Finans Kulüp’ün kapılarını sonuna kadar açtıklarını ve çalışanların sesi olmak istediklerini anlatan yeni Başkan Dr. Önder Halisdemir, “Bu geniş çatının ortak paydası ‘finans geçmişi’ olacak. ‘Finans Profesyoneli’, bankacısından gazetecisine herkes olacak. Bir finans kuruluşu çalışanı da, kamunun veya özel sektörün mali bölümünde çalışan bir kişi de Finans Kulüp çatısı altında buluşabilecek” dedi. 

Finans Kulüp’ten Kobiler için Dev İş birliği!

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Avrupa Birliği Erasmus+ çerçevesinde hazırlanan, Ulusal Ajans tarafından kabul edilerek yürürlüğe giren KOBİ Akademisi Projesi’nin açılış toplantısı, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nda (ATSO) gerçekleştirildi.

YURTİÇİ VE YURTDIŞINDAN KATILIM

Açılış toplantısına ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Türkiye Finans Yöneticileri Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Önder Halisdemir, ATSO Genel Sekreteri Ali Şenol, Başkent Üniversitesi’nden akademisyenler Doç. Dr. Okan Yeloğlu ve Yrd. Doç. Dr. Soner Gökten, MKV Danışmanlık Şirketi Genel Müdürü Dilek Volkan, Türkiye Finans Yöneticileri Vakfı Genel Sekreteri Ferhan Kaptan, Türkiye Finans Yöneticileri Vakfı Proje Koordinatörü Onur Özkan, Finlandiya’nın Turku Üniversitesi’nden akademisyenler Timo Holopainen ve Jassi Oho, Uşak Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Caner Urhan Uşak Ticaret ve Sanayi Odası AR-GE ve Proje Sorumlusu Sevil Oyur katıldı. 

Türkiye Finans Yöneticileri Vakfı’nın üniversite yapılanması olarak faaliyet gösteren Genç Finans Kulüp’te de yeni dönem. Yeni Başkan Demet Akman ve yeni Yönetim Kurulu liderliğinde hedeflerini belirleyen Genç Finans Kulüp üyeleri başarıya doğru adımlarını atmaya başladılar bile.

Finans kulüp, üyelerinin ilgi alanlarından oluşan birbirinden renkli ve eğlenceli hobi alt kulüplerinde liderlik edecek, bu alanda uzman benim diyen başkanlarını arıyor.

Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne katılım süreci, Cumhuriyetimizin ilanından sonraki en önemli çağdaşlaşma ve demokratikleşme projesidir. AB’ye üyelik sürecinde gerçekleştirilen her reform aynı zamanda daha güçlü ve daha demokratik bir Türkiye’nin inşasına katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.

Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne katılımı, sadece Türkiye’ye demokratik ve sosyoekonomik kazanımlar sağlamakla kalmayacak, Avrupa’nın ekonomik, siyasal, stratejik önem ve derinliğini artırarak AB’nin de bölgesel bir güçten tam anlamıyla küresel bir güce dönüşmesine katkıda bulunacaktır.

1984 yılında yayın hayatına “Maliye Yazıları” olarak başlayan ve 2008 yılında Türkiye Finans Yöneticileri Vakfı ile Türkiye Ekonomik ve Mali Araştırmalar Vakfı’nın işbirliği ile “Maliye Finans Yazıları” adı ile devam derginin, 108.sayısı yayınladı. Dergiyi öne çıkaran nokta, Hakemli Dergi niteliğinde oluşu ve Akademi dünyası ile Finans Profesyonellerinin oluşturduğu platforma yayıncılık ile destek olmasıdır. Dergi, Ulakbim ve uluslararası iki endex tarafından taranmaktadır.

Türkiye Finans Yöneticileri Vakfı, AB Proje ortakları ve girişimleri ile geliştirdiği e-learning çözümlerini Türkiye’de hizmete sunuyor.

8 Kasım 2017 tarihinde yapılan genel kurulda Finans Kulüp’teki başkanlık bayrağını Dr. Önder Halisdemir’e devreden Sn. Tevfik Altınok’un Yönetim Kurulu kararı ile Finans Kulüp Onursal Başkanı olmasına karar verildi.

Finans sektörünün en köklü ve etkin oluşumlarından biri olan ve aynı zamanda Finans Profesyonelleri’nin 30 yıldır tek sivil toplum organizasyonu olan Türkiye Finans Yöneticileri Vakfı Başkanlığı’na 8 Kasım 2017’de yapılan genel kurul sonrası Dr. Önder Halisdemir seçildi.