Finans Kulüp

Finans Kulüp Hakkında

Türkiye Finans Yöneticiler Vakfı kısa ismiyle “Finans Kulüp”, 30 yılı aşkın süredir finans alanında çalışanların yegane sivil toplum kuruluşudur.

Üyeleri arasından bakanlık, müsteşarlık, borsa ve diğer kurum başkanlıkları, banka ve diğer kurumların genel müdür ve yönetim kurulu üyelikleri gibi pozisyonlarda bulunan birçok üst düzey yönetici çıkarmıştır. Finans Kulüp çatısı altında gelişen dostluklar ve tecrübe paylaşımları üyeleri açısından benzersiz bir gelişim imkanı sunmuştur.

Türk Finans Piyasası’nın yapısal olarak güçlenmesi için çalışmalar yürütmüş, Konferans ve Paneller düzenlemiştir. Bu konularda hazırlanan raporlarını yayınlamıştır. Uluslararası fonlardan da istifade ederek ve uluslararası know-how’ı da katarak finansal okur-yazarlık, girişimcilik konularında ülkemizin kapasitesini geliştirme konusunda çalışmalar yapmıştır. İstanbul’un uluslararası bir finans merkezi olabilmesi için ilk çalışmaları başlatarak sürecin takipçisi olmuştur.

Finans Kulüp’ün bir yayını olan ve hakemli dergi niteliğindeki Maliye Finans Yazıları Dergisi, bugüne kadar 100’ün üzerinde düzenli yayın yapmıştır.

8 Kasım 2017 tarihinde, yeni yönetimi ile köklü geçmişinin devamına hizmet edecek, çağın gereklerini kucaklayacak ve finans profesyonellerinin beklentilerini karşılayacak şekilde yeni bir faza geçmiştir.

KURUMSAL ÜYELERİMİZ

Akbank
Anadolu Sigorta
Garanti
İşbankası
Pwc
TSKB
Yapıkredi
Yatırım Finansman